Hyvät Suomen Valtameripurjehtijat ry:n jäsenet!

Yhdistyksemme on jälleen vahvasti esille Vene 17 Båt -messutapahtumassa. Viime vuonna yhdistyksen esitykset arktisesta purjehduksesta saivat lehterit täyteen. Tänä vuonna aihe on vähintäänkin yhtä kiinnostava Fennoscandia Round. Puheenjohtaja Ilkka Liukkonen pitää esityksen FSR16 -eskaaderista Purjehdussatamassa sunnuntaina 12.2 klo 13 – 13.30 ja keskiviikkona 15.2 klo 16 – 16.30.
Fennos_kartta
Yhdistyksen vuosikokous pidetään sunnuntaina 12.2.2017 klo 14.00 alkaen Messukeskuksen kokoustamossa.

Kokouksen jälkeen jaetaan yhdistyksen myöntämät purjehdusmitalit. Tällä kertaa on jaossa neljä kultaista ja yksi hopeinen mitali.
Seuraavaksi saamme kuulumiset (skype / sat.phone) kolmelta jäseneltämme, jotka purjehtivat eri puolella maailmaa.

Kahvitarjoilu on taas mallia à la Alandia.

Fennoscandia Round seminaari alkaa klo 15.20, jolloin johdannon jälkeen sy Tikin kippari Antero Järvinen kertoo eskaaderin retkestä kesällä 2016. Seminaari päättyy paneelikeskusteluun, jossa kierroksen tehneet vastailevat kysymyksiin. Mukana panelissa ovat Ilkka Liukkonen, Matti Lindholm ja Tuomo Siitonen.

Tilaisuus päättyy klo 17.00.

Tervetuloa kaikki sankoin joukoin paikalle!
Nähdään messuilla!